۱۳۹۶/۳/۴

سالگرد تولد


انتقادات و پیشنهادات


مسابقه
برای شرکت در مسابقه اینجا را کلیک نمایید

جستجو

جستجو


آمار بازدید کنندگان
تعداد کل بازديد ها :
6294
تعداد بازديد امروز :
4
تعداد بازديد دیروز :
4

صفحه اصلی
v
   

 

 

   

   

و هو العزیز المتعال

عصری که در آن به سر می بریم یعنی پایان هزاره دوم و آغاز هزاره سوم ، ویژگی هایی دارد که آن را از اعصار گذشته متمایز می سازد . یکی از این ویژگی ها سرعت بی سابقه دگرگونی در همه شوون زندگی در سراسر جهان و نزدیک و بهم پیوستن سرنوشت کشور ها ، به یکدیگر است. و میرود تا سایه جهانی شدن بر همه کشور ها گسترده شود .از پیامد های این تحولات ، یکی دگرگونی هایی است که در فرهنگ ملی هر جامعه و از جمله آموزش و پرورش رخ داده است و می دهد . و والدین با بیم و امید از تهدید ها و فرصت های به وجود آمده در پی آنند که علاوه بر آنکه فرزندانشان از کاروان تیز پای زندگانی جدید ، پا پس نگذارند ، در عین حال ، از آسیب های مرتبط با آن نیز  در امان بمانند. و از این روست که برای تربیت بهتر فرزندان خود ، از هیچ تلاش و ایثاری دریغ نمی ورزند.این اقدام ، کاربردی کردن توصیه حضرت علی (ع) است که فرمودند :

( لا تقسروا اولادکم علی آدابکم . لانهم یتعلقون لزمان غیر زمانکم )

( فرزندان خود را به پیروی از راه و رسم خود مجبور نکنید . زیرا آنان به زمانی متفاوت با زمان شما تعلق دارند.)

وادادگی یا وا ماندگی نسبت به اوضاع تحولی جدید ، هر دو خطا و موجبات خسران و زیان را فراهم می آورند. به عبارت دیگر ، تعلیم و تربیت اسلامی ، و آموزش و پرورش پویا ، مخالف چنین نظریه هایی هستند . بر این اساس ، دکترین مجتمع آموزشی توسعه ، با اولویت قرار دادن به پردازش خود باوری و اعتماد به نفس و ثبات شخصیتی فراگیران ، ماندگاری و تعمیق مفاهیم و محتوا های آموزشی را رصد و پیگیری می نماید . نخستین شرط اجرای موفقیت آمیز و تحقق بیشتر چنین افکار مطمئن و بالنده ، آشنایی ، اعتقاد ، هماهنگی و همکاری اولیا محترم دانش آموزان و در مرحله دوم همکاران آگاه و توانمندی است که بتوانند اصول مرد نظر برنامه ریزان آموزشی و تربیتی این مجتمع آموزشی را به شایستگی اجرا نمایند .و یقین داریم که با همت بزرگوارانه و مدبرانه این دو نهاد مقدس ( اولیا و مربیان ) زمینه ای مطلوب برای رشد و تعالی فرزندان فراهم خواهد شد . بر آیند این تعامل ، دستاورد های علمی ، پژوهشی و تربیتی است که به دست آمده و انشاالله شاهد ارتقای کمی و کیفی روز به روز آن خواهیم بود.

با چنین نگرش و چشم اندازی ، امیدواریم با استعانت از یاری حق تعالی ، مدیریت کارا و توانمند دبیرستان این مجتمع برادر ارجمند جناب آقای ترابی ، همراهی همکاران اندیشمند و کار آزموده و مساعدت اولیای خردمند و دلسوز ، حاصل تلاش هایمان ، تحویل فرزندانی نو اندیش ، نیرومند و خلاق و در عین حال ، مومن و معتقد به آرمان های دینی باشد . لطف حق شامل حالمان و رضایت مندی او حاصل کارمان......

 

علی صنیعی

مسئول مجتمع آموزشی توسعه